Gülen’le ortak CHP oyları unutsun

HDP’nin Kahramanmaraş seçim irtibat bürosunun açılışında, yaptığı konuşmada Kürkçü, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir şeyler uman Alevi yurttaşlarımız, onların Fethullah Gülen cemaatiyle ortaklığını görerek hiçbir zaman onlara oy vermeyeceklerdir” dedi.30 Mart günü sandıklar açıldığında tüm Türkiye’nin yüzde 10 barajını sandıklara gömmek için elinden geleni yapacağını ifade etti.

maraşTürkiye’nin tarihinin en kritik dönemlerinden birinden geçtiğini ifade eden Kürkçü, şunları söyledi:

“AK Parti iktidarının başarısızlığının en önemli nedeni Kürt halkının yürütmüş olduğu mücadeleye yanıt verememesi ve Kürt meselesini çözüme kavuşturmayı başaramamış olması. Hükumet çatışmanın durmuş olmasına sığınıyor. Demokrasiyi genişletmek için çaba harcanmıyor.”

Kürkçü, bu yapıyla Türkiye’ye demokrasinin getirilemeyeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir şeyler uman Alevi yurttaşlarımız, onların Fetullah Gülen cemaatiyle ortaklığını görerek hiçbir zaman onlara oy vermeyeceklerdir. HDP’nin önü açık. Sizlere onlar asla yerel yönetimde bir şey kazanamazlar. Onlar hiçbir zaman yüzde 10 barajını geçemez diyenlere bu 30 Mart’ta ders vermenizi istiyoruz. Bu zor bir şey değil. Sadece kararlı olmak. Hep beraber sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmaksızın amaçlarımızı ve mücadelemizi halka anlatacağız. Biz herkesten oy istiyoruz. Alevisinden istediğimiz kadar Sünni yurttaşlarımızdan da destek istiyoruz. Bizim başarı kazanmamız için hiçbir sebep yok. Tek neden halkımızın kafasının karıştırılmış olması ve yanıltılmış olmasıdır. Kasıtlı olarak husumet beslenmesi, halkın bir yarısının diğer yarısına düşman edilmesidir. Biz hiç kimsenin düşmanı değiliz sadece ve sadece zalimlerin düşmanıyız.”

Kürkçü, konuşmasının ardından Narlı beldesi seçim bürosunun açılışı için beldeye hareket etti.(AA)

Kaynak: AA