HDP, Bayrağını Türkiye’nin Bütün Kentlerinde Dalgalandıracak!

‘Şehir Senin’ sloganıyla HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü ile birlikte EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi Eş Başkanı Tuncay Yılmaz’dan oluşan heyet, Samsun’a geldi. HDP’nin Samsun programı kapsamında, İlkadım ilçesinde bulunan Uğur Mumcu Parkında aday ve meclis üyelerinin tanıtımı yapıldı.
hdp-samsun-adaylarini-tanitti-16450
HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, burada yaptığı konuşmada, “Karadenizde ilk toplantımızı yapıyoruz. Samsunda bir araya geldik. Henüz mütavizi bir topluluğuz ama 30 mart günü sandıklar açıldığında herkes şaşacak. Samsun da, ne kadar çok HDP potansiyeli olduğunu herkes görecek.HDP Türklerin ve Kürtlerin partisidir. Savaşa son verecek, halklar arasında barışı sağlayacak partidir. Partimize yasak, zulüm baskı sökmez. Biz 100 yıldır yasaklarla boğuşarak bugünlere geldik. Kürdistan da halka sıkılan kurşunlardan çıkıp geldik. Burası bizim bizim olmaya devam edecek” dedi.
Uğur Mumcu Parkı’nda açık hava toplantısında konuşan Ertuğrul Kürkçe, iki aydır partisine yönelik saldırılar olduğunu belirterek, “Saldırganlar, faşistler, alçaklar, namussuzlar kadar cesur olduğumuz zaman başarının yolu bizim için açıktır. Halkların demokratik partisi bayrağını Türkiye’nin bütün kentlerinde dalgalandıracak” dedi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, “Herkes ayağını denk alsın. Ateşle oynadığını bilsin. Halkların Demokratik Partisi’ne saldırmak kolay değil. Halkların Demokratik Partisi’ni kendi yolundan döndürmek hiç de ucuz bir şey değil. Kendi yolundan çıkmayı göze alamayan bizi yolumuzdan çıkartmaya asla kalkmasın” diye konuştu. (http://www.samsunkenthaber.com)