Hırsızdan zalimden hesap soralım, özgürlük için mücadele edelim

Kentte yaşayanların kendi kendini yönetmesini istediklerini söyleyen Ertuğrul Kürkçü, parlamentoyu da halkın denetlemesini savunduğunu söyledi.

11169779_815443861837873_6584252475295708098_oHDP Gaziemir Merkez Seçim Bürosu açılışına katılan, HDP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü, kalabalık halk kitlesi tarafından alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde karşılandı, “HDP’ye yetki verin, hırsızdan zalimden haramiden hesap sormak için, bizi meclise gönderin, özgürlük için mücadele edelim” diyen HDP milletvekili Kürkçü sadece Kürtler için siyaset yapmadıklarını Diyarbakır’daki yerel yönetimler için ne isteniyorsa, İzmir için de aynısını yani demokratik özerkliği istediklerini söyledi.

Kentte yaşayanların kendi kendini yönetmesini istediklerini söyleyen Ertuğrul Kürkçü, parlamentoyu da halkın denetlemesini savunduğunu söyledi. 7 Haziran’a kadar HDP’nin yeni yaşam çağrısını vatandaşlara aktarabilmek için gece gündüz çalışacaklarını söyleyen HDP İzmir Milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü, daha sonra seçim bürosunu şehit ve barış anneleri ile birlikte açtı.