Hırsızları baraja da sandığa da gömeceğiz!

Osmaniye’de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, “Artık hırsızların bizi yönetmesine izin vermeyeceğiz. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz. Onlar kendilerine tonlarca para saklarken biz halkın emeğiyle gücüyle buraya geldik. Biz halkımızla beraber her kapıyı çalağız. Onları baraja da sandığa gömeceğiz” dedi.

osmaniyeHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, 30 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında iki günlük programı çerçevesinde Osmaniye’de seçim irtibat bürosu açarken Maraş’ta halkla bir araya geldi. Kürkçü sabah saatlerinde havayolu ile Adana’ya gelerek, burada seçim otobüsü ve çok sayıda araçla Osmaniye’ye geçti.

Osmaniye girişinde Kürkçü’yü ve beraberindekileri yüzlerce kişi karşıladı. Onlarca araçla şehir turu yapan Kürkçü, şehir turu sonrası halkla buluşmak için Osmaniye merkez Yunus Emre Mahallesi’ne geçti. Kürkçü, Yunus Emre Mahallesi’nde seçim irtibat bürosu açılışına katılarak, halkla seslendi. Etkinliğe, Kürkçü’nün yanı sıra HDP Osmaniye Belediyesi Eş Başkan Adayı Ahmet Aycan, HDP MYK Üyesi Şeyma Kantarcı, HDP PM Üyesi Hasan İla, BDP PM Üyesi İbrahim Yakut, BDP ve HDP il ve ilçe başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Kitle Kürkçü’yü büyük bir coşkuyla karşıladı.

Barış süreci ancak halklar arasında sağlanabilir

Açılış öncesi Kürkçü kitleye seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğluyla arasında geçen ses kayıtlarına değinen Kürkçü, Başbakan ve ailesinin ülkeyi soyup soğana çevirdiklerini savundu. Kürkçü, “Erdoğan’ın oğluyla birlikte ülkeyi soyup soğana çevirmiş. Ezilen halkın emeğini nasıl sömürdüğünü görüyoruz işte. Biz HDP olarak bu hırsızlara dur diyeceğiz” dedi. HDP olarak harama el uzatmamış bir parti olduklarını belirten Kürkçü, “Sandıkta halkın emeği ve alın teriyle başaracağız. O hırsızları geldikleri yere tekrar göndereceğiz. Bu halk artık kendi kendini yönetecek. Artık hırsızların bizi yönetmesine izin vermeyeceğiz. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz. Onlar kendilerine tonlarca para saklarken biz halkın emeğiyle gücüyle buraya geldik. Biz halkımızla beraber her kapıyı çalağız. Onları baraja da sandığa da gömeceğiz. İnsanların artık aklını karıştıramayacaklar. Halk artık uyandı. Halkların eşitliği sağlanması gerekiyor. Barış süreci ancak halklar arasında sağlanabilir” dedi.

Konuşmalar ardından Kürkçü seçim irtibat bürosunu açılışını gerçekleştirdi. Yüzlerce yurttaş Kürkçü ve beraberindekileri Osmaniye çıkışına kadar yürüyerek, uğurladı. Kürkçü onlarca araçla Maraş’a doğru yola çıktı. (http://www.bestanuce1.com)