Ülkenin geleceği HDP’nin mücadelesine bağlıdır

HDP İzmir İl Örgütü, yaklaşan yerel seçimler öncesi “Umudu büyütüyoruz” sloganıyla Karşıyaka Spor Salonu’nda konser düzenledi. Konsere binlerce partilinin yanı sıra HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Osman Özçelik ve Pınar Türk ile ilçe belediyeleri eşbaşkan adayları katıldı.

izmir13Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşunun ardından İzmir il ve ilçe adayları yurttaşlara tanıtıldı. Ardından konuşan HDP İzmir Belediye Eşbaşkan Adayı Pınar Türk, dünya halklarının faşist iktidarlara karşı direndiğine işaret ederek, “Türkiye’de de artık halklar yönetimden memnun değil, AKP Gezi’de aldığı dersi unutmuş, AKP iktidarına ikinci dersi seçimlerde vereceğiz. Adil, demokratik, halkçı bir yönetim istediğimizi 30 Mart’ta sandıkta göstereceğiz. HDP her şeyden öte bir kadın devrimi partisidir. Kadınlar artık öldürülmek, şiddete maruz kalmak istemiyor. Biz kadınlar seçimimizi 30 Mart’ta HDP’den yana yapacağız. Yolsuzluğu ve yoksulla karşı tek seçeneğimiz HDP’dir” dedi.

Diğer Eşbaşkan Adayı Osman Özçelik ise kentleri halkın yöneteceğini ifade ederek, “Herkes kendi kimliğine eşit bir şekilde yaşayacak. O gün havamız, sokaklarımız temiz olacak. O gün kentlerimiz rant alanı olmayacak, birlikte üretecek, birlikte paylaşacağız. O gün emperyalizmi kovacağız, sömürü mekanizmalarının çarkına durduracağız. O gün, hiçbir cezaevinde düşünce suçlusu olmayacak, bütün yasaklar kalkacak. Buradan İzmir’in demokratik, barışçıl, demokratik yüzünü göstereceğiz. Halkların eşitliğini özgürlüğünü, rantçılara, sömürücülere karşı halkı adayları olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP’nin çok önemli bir aşamada olduğunu söyleyerek, “HDP, çok zor bir zamanda halk iktidarını hedef alarak ortaya çıktı. İşte buradayız, vardık, varız, var olacağız. Ülkenin geleceği HDP’nin gösterdiği mücadeleye bağlıdır. Bir tarafta AKP, diğer tarafta da CHP var. Ama onların yolları çıkmazdır. Önümüzdeki tek seçenek HDP’dir. Önümüzde yerel seçimler bizim nasıl bir ülke istediğimizi ortaya koyacak. Yerel yönetimler ülkenin nasıl yönetileceğini ortaya koyacak. Biz halkın gerçek temsilcileri olacağız. Bu yerel seçimlerle birlikte merkezden atanan valiliğin ve kaymakamlığın kaldırılmasını istiyoruz. Kentin sorunlarını halk meclisleri çözecek. Yargı mekanizmasının Başbakanın elinden çıkmasını istiyoruz. Halkın kendi iradesini ortaya koymak istiyoruz” diye belirtti.

Konuşmaların ardından konserde sahne alan İlkay Akkaya ve Adil Berti’nin seslendirdiği türküler eşliğinde çekilen halaylarla konser son buldu.